NEVŞEHİR TİCARET BORSASI
Başkan Köşesi

Nevşehir Ticaret Borsasından Nefes Kredisine Tam Destek

19 Mayıs 2020

Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, Covid19 salgını nedeni ile finansman sıkıntısı yaşayan üyelerine Nefes Kredisinden faydalanmaları çağrısında bulundu.

 

Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, Covid19 salgını nedeni ile finansman sıkıntısı yaşayan üye işletmelerine destek sağlamak için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB)'nin öncülüğünde başlatılan ve KGF ile Denizbank arasında imzalanan protokol çerçevesinde Nefes Kredisinden faydalanmaları çağrısında bulundu.

 

Borsa Başkanı İbrahim Salaş, NTB 'nin TOBB’nin açıkladığı Nefes Kredisi projesine destek olarak borsa kaynaklarını üyelerinin finansman ihtiyacını karşılanması için seferber ettiklerini vurgulayarak, Nefes Kredisinin üyeler için önemli ölçüde fayda sağlayacağını dile getirdi.

 

Nevşehir Nefes Alacak...

 

Nefes kredisi hakkında açıklamalarda bulunan Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş şu ifadelere yer verdi;  Nevşehir Ticaret Borsası’nın geçmiş dönemlerde olduğu gibi imkanları çerçevesinde yeni oluşturulan Nefes Kredisi için bugün itibarıyla Nevşehir Ticaret Borsası fonlarından KGF’nin anlaşma sağladığı Denizbank’a Borsa üyesi işletmelere kullandırılmak üzere 400 bin TL tutarında daha bir kaynak aktarılarak 1'e 10 kaldıraçlı 4.000.000 TL olarak nefes kredisi kullanımına açıldı. Bu 4 milyon TL, TOBB'un Nevşehir Ticaret Borsası adına verdiği tahsile 6 milyon daha ekleyerek 10 milyon TL'ye ulaşacağını dile getirdi.

 

Başkan Salaş, TOBB’un başlattığı bu çalışmaya ve Cumhurbaşkanlığımızın başlattığı bu desteğe Nevşehir Ticaret Borsası olarakta bir nebze olsun bu çorbada bizimde tuzumuz var, desteğimiz var demek adına bu çalışmaları canı gönülden yapmaya çalışıyoruz. Bütün üyelerimizin bundan faydalanmasını istiyoruz. Zira, şartları çok uygun ve bunu değerlendirmelerini talep ediyoruz." dedi.

Diğer Haberler