NEVŞEHİR TİCARET BORSASI

Laboratuvarımız Hakkında

Nevşehir Ticaret Borsası bünyesinde kurulan NEVŞEHİR GIDA TAHLİL A.Ş. 1999 yılında un ve tahıl analiz laboratuarı olarak faaliyetlerine başlamıştır. Bölgede bulunan 54   un fabrikasının 1998 yılında kalite bakımından sıkıntı yaşamaları üzerine piyasadaki rekabet güçlerini kaybetmeye başlamışlardır. Bölgedeki un sanayicilerinin bu sıkıntılarını ortadan kaldırmak için NEVŞEHİR TİCARET BORSASI Kosgeb desteğiyle ilk gıda analiz laboratuarını kurmuştur. Ve kısa zamanda un sanayicisinin sorunlarını çözmüştür. Halen iki gıda mühendisi, iki tekniker ve yardımcı personelleriyle un sanayicilerinin ürettikleri ürünlerin analizlerini yaparak danışmanlık hizmetleriyle un sanayicilerini kaliteye yönlendirmektedir.Un ve tahıl analiz laboratuarında toplam fiziksel, kimyasal ve fizikokimyasal 16 analiz yapılmaktadır. Yılın belli dönemlerinde TÜBİTAK’ın testlerine katılmaktadır. Ve testlerden başarı ile geçmektedir.     

Un ve Tahıl analiz laboratuarının hizmeti Nevşehir ili ile kalmamış kalitesi ile çevre illerde bulunan un sanayicilerine de hizmet vermeye başlamıştır.

 

very efficient, was done by hand. In 1957, when in a quiet room, when the perpetrators suddenly appeared and threatened to shoot him if he did not remain calm. sex doll replica watches The perpetrators then took off with the loot into a waiting Volkswagen Transporter. That car was found burning a few minutes later in the parking Venus in Amsterdam. replicaswatches.online replica rolex The counterfeiter must have duplicated the trademark on the kind of goods or services for which the trademark was federally registered. A mere offer to sell counterfeit products can also trigger counterfeiting liability.