NEVŞEHİR TİCARET BORSASI
Başkan Köşesi

Nevşehir Ticaret Borsası'ndan bölge tarımına dev hizmet…

04 Mart 2024

Nevşehir Ticaret Borsası Yetkili Sınıflandırıcı Belgesini Aldı

Nevşehir Ticaret Borsası, Ticaret Bakanlığı tarafından 5300 sayılı Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Kanunu ve bu kanuna istinaden, faaliyette bulunmak üzere Yetkili Sınıflandırıcı Faaliyet Belgesi aldı.

Denetim başarı ile kanıtlandı Nevşehir Ticaret Borsası Yetkilendirme belgesini aldı.

Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, konulardaki gelişmelerin görüldüğünü söyledi. “Tarım kaçakta, özellikle hububat bölgelerindeki önemli bir paya sahip olduğu bilinen Nevşehir ilimizde; 5300 sayılı Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Kanuna istinaden onaylanmış Yetkili Sınıflandırıcıların Lisans Alma, Faaliyet ve Denetimi hakkında yönetimlik korumaları kapsamında laboratuvar hizmetleri faaliyetleri adına yapmış olduğunuz başvuru muayeneden denetimden başarı ile geçmiş bulunmaktayız.

Hububat dağıtım lisanslı depolarda muhafazası için gerekli olan analizlerin yapılabildiği laboratuvarımız Nevşehir ilinde Yetkili Sınıflandırıcı Merkez Laboratuvar olarak lisans alan tek laboratuvar olmuştur.

Tarım ürünlerinin ticaretinin kolaylaştırılması, geliştirilmesi ve bölgesel tarıma katma değer sağlanması amacıyla, Nevşehir Ticaret Borsası olarak sunmuş olduğumuz yetkili sınıflandırıcı laboratuvar hizmeti ile ilimizdeki lisanslı depoculuk yöntemlerini daha da artmasını beklemekteyiz.”

Başkan Salaş, “Üyelerimiz başlangıçta olmak üzere üreticilerimizin ticari hayatlarına katkı sağlayacak projelerimizi bir hayata geçirmeye devam ediyoruz” dedi.

Ticaret Bakanlığı tarafından verilen 'yetkili sınıflandırıcı lisansı' ile lisanslı depolarda yetkili sınıflandırıcı olarak buğday, arpa ve mısır veri analizlerinin özellikleri, kalitelerine göre sınıflandırılması ve ayrılmanın sağlanacağını ifade eden Başkan Salaş, İlerleyen tarihlerde Nevşehir'in bakanlığı işaretli ürünü Kabak ve kuru üzümünde bu dahil çıkarmanı ifade etti.

Başkan Salaş, “Yetkili sınırlandırıcılı hizmet ile ticaretin, kalite ve standartlarda kayıtlı tarım ürünleri üzerinden yapılmasına olanak tanıyarak hem üreticimizin daha fazla kazanç elde etmesini teşvik hem de gıda fiyatlarında istikrarın büyümelerini sağlamış olmayı hedefliyoruz. Bu vesileyle, bölge üreticimiz, tüccarımız ve sanayicimiz başta olmak üzere ilimiz ve geleceğe hayırlı olmasını diliyorum”. dedi.

Diğer Haberler

very efficient, was done by hand. In 1957, when in a quiet room, when the perpetrators suddenly appeared and threatened to shoot him if he did not remain calm. sex doll replica watches The perpetrators then took off with the loot into a waiting Volkswagen Transporter. That car was found burning a few minutes later in the parking Venus in Amsterdam. replicaswatches.online replica rolex The counterfeiter must have duplicated the trademark on the kind of goods or services for which the trademark was federally registered. A mere offer to sell counterfeit products can also trigger counterfeiting liability.