NEVŞEHİR TİCARET BORSASI
Başkan Köşesi

Tamamlanan Projeler

 • NEVŞEHİR KABAK ÇEKİRDEĞİ İÇİN COĞRAFİ İŞARET ALINMASI

  PROJENİN ADI: NEVŞEHİR KABAK ÇEKİRDEĞİ İÇİN COĞRAFİ İŞARET ALINMASI

  PROJENİN AMACI: Yöresel ürün üretim tekniklerinin kuşaktan kuşağa aktarılması, üretimin sürdürülmesi ve coğrafi işaret tescilinin teşvik edilmesi, sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması için gerekli unsurlar arasında yer almaktadır. Coğrafi işaretler, özellikle yerel üreticilerin pazara yönelik üretim yapmaları konusunda cesaretlendirilmesi, daha kaliteli üretimde bulunmaları için teşvik aracı olarak kullanılması ve yerel dinamiklerin canlandırılması bakımından ayrı bir önem taşımaktadır.

  PROJE BAŞVURUSU: 28.04.2014 de Türk Patent Enstitüsüne başvurulmuştur.

  MEVCUT DURUM: 6769 Sayılı Sinai Mülkiyet Kanunu kapsamında 30.10.2017 tarihinden itibaren korunmak üzere 11.02.2019 tarihinde Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir. 

   COGRAFİ İŞARET TESCİL BELGESİ 11.02.2019

  ...

 • KOSGEB İŞ BİRLİĞİ-GÜÇ BİRLİĞİ DESTEK PROGRAMI

  PROGRAMIN ADI: KOSGEB İŞBİRLİĞİ-GÜÇBİRLİĞİ DESTEK PROGRAMI

  PROJENİN ADI:  UN SEKTÖRÜNDE İHRACATTA GÜÇBİRLİĞİ

  PROJE ALANI  : ORTAK TEDARİK, ORTAK ÜRETİM, ORTAK PAZARLAMA, ORTAK TASARIM

  PROJENİN TANIMI VE AMACI:  Projemiz Nevşehir ilinde un sektöründe atıl kapasitede faaliyet gösteren altı adet küçük ve ota ölçekli işletmenin işbirliği ve güç birliği anlayışıyla Nevşehir Ticaret Borsası öncülüğünde bir araya gelerek, rekabetçi yapıya kavuşmaları ve genişleyen un ihracat pazarlarında yer alabilme, artan maliyetlerle mücadele ve atıl kapasitelerini kullanmak için hammadde tedarikinde,  laboratuvar kullanımında, ürün pazarlama, markalaşma ve lojistik alanında işbirliği-güçbirliği yapmaya yönelik bir projedir. 

  ...

very efficient, was done by hand. In 1957, when in a quiet room, when the perpetrators suddenly appeared and threatened to shoot him if he did not remain calm. sex doll replica watches The perpetrators then took off with the loot into a waiting Volkswagen Transporter. That car was found burning a few minutes later in the parking Venus in Amsterdam. replicaswatches.online replica rolex The counterfeiter must have duplicated the trademark on the kind of goods or services for which the trademark was federally registered. A mere offer to sell counterfeit products can also trigger counterfeiting liability.